Günübirlik Babadağ Tandem Yamaç Paraşütü Dijital Ürün Hizmet Sözleşmesi - Doğadayız

Günübirlik Babadağ Tandem Yamaç Paraşütü

1- HİZMETİN SÜRESİ

1.A- Misafirin rezervasyon esnasında seçerek  satın aldığı tarihte hizmet  verilir. Hizmet günübirliktir. Uçuş süresi hava şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

2- DAHİL OLANLAR

 • Tandem Uçuş
 • Orman Giriş Ücreti
 • Aktivite Sigortası
 • Dağ ve Otel Transeri
 • Pilotaj Hizmeti

3- DAHİL OLMAYANLAR

 • Fotoğraf-Video (İsteğe Bağlı Çekim)

4- KATILIM ŞARTLARI

 • Alt Yaş sınırı 19 üst yaş sınırı 55 tir. 19 yaşın altındaki katılımcılar yanlarındaki yetişkinlerin refakatinde programa katılım sağlayabilirler. Ebeveyn refakati dahilinde de olsa 14 yaş altı yamaç paraşütü programına katılamaz.
 • Sağlıklı ve gündelik aktivitelerini yerine getirebilen aktiviteleri yapmalarına engel bir fiziksel ve zihinsel sorunu olmayan kişiler katılabilir.
 • Epilepsi, Kalp Rahatsızlıkları, Panik atak Hipertansiyon obezite insilüne bağlı Şeker rahatsızlığı görme ve işitme sorunu olan kişiler yamaç paraşütü turuna katılamazlar. Astım ve nefes darlığı olan misafirler önceden bildirmek sorumluluğunu dahilinde rehberlerimizin insiyatifi doğrultusunda aktiviteye katılabilirler. Aktiviteyi yapmayı kabul ve taahhüt eden kişiler kişilerin bu ve benzeri sağlık durumlardan kaynaklı olarak yaşanacak her  türlü olumsuzluktan dolayı 3. Şahıs mali mesuliyet ve aktivite sigortalarından faydalanamayacakları ve bu durumlardan dolayı acentenin de  maddi ve manevi sorumlu olmayacağını  kabul ederler.
 • Ulaşım araçlarında evcil hayvan kabul edilmez.

5- İPTAL İADE KURALLARI

5.A- Hava muhalefetinden dolayı gerçekleşemeyen aktivitelerde;

 • İlk olarak aktivite hava şartlarının elverişli olduğu başka bir güne veya saate kaydırılır.
 • Aktivitenin günü veya saati hava koşullarının uygun olduğu başka bir güne veya saate kaydırıldığında katılımcı geçerli bir sebepten (1. derece yakının vefatı, kaza, ameliyat, tatil programının bitmiş olması vb.) dolayı katılamaz ise ya da katılımcının tatilinin süresi bitene kadar uygun hava koşulları elde edilememişse, katılımcının seçtiği aşağıdaki prosedürlerden biri uygulanarak mağduriyet giderilir.
  • Aktivitenin o dönemki maliyeti kadar para iadesi,
  • Aktivite hakkını saklı tutma,
  • Satın almış olduğunuz aktivitenin ödeme bedelini Doğadayız Doğa Sporları Organizasyonunun düzenlemiş olduğu diğer günübirlik aktivitelerde ya da paket programlarda kullanmak üzere içerde tutma (1 yıl içerisinde)

5.B- Yukarıdaki durumlar dışında katılımcı feragat etmiş sayılır ve hak iddia edemez.

6-RİSK VE SORUMLULUK ANLAŞMASI

6.A- “Tüm Doğa Sporlarında olduğu gibi yamaç paraşütü aktivitesinde de bir takım risklerin ve kazaların meydana gelebileceğini biliyorum ve bu aktiviteye hiçbir baskı altında kalmadan tüm kural ve şartları kabul ederek katılıyorum. Aktiviteye katılmak için fiziken ve bedenen sağlıklı, en az 18 yaşımda olduğumu (14-18 yaş arası ebeveyn izniyle katılabilir), 100(erkekler için)-85(kadınlar için) kilonun altında olduğumu, bu tür faaliyetlerin risk içerdiğini, daha önce oluşmuş sırt, bel ve boyun incinmeleri, hamilelik, sarılık, şeker, astım, epilepsi, kalp rahatsızlıkları ve benzeri sağlık durumlarımı sorumlu kişiye yazılı olarak bildirdiğimi, bildirmediğim takdirde YellowTour Travel’ın bu sağlık sorunlarımın hiçbirinden sorumlu olmadığını, ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluktan dolayı maddi ve manevi tüm sorumluluğun tarafıma ait olduğunu kabul ve beyan ederim. Ayrıca uyuşturucu ve alkol etkisi altında değildim. Kendimin de içinde bulunduğum fotoğraf ve videoların www.dogadayiz.net ve uzantılarında reklam ve tanıtım amaçlı kullanılabileceğini biliyorum ve kabul ediyorum. Yine tüm aktivitelerde tarafıma aktivitelerin yapılabilmesi için temin edilen her türlü araç, malzeme ve ekipmanı güvenlik kuralları çerçevesinde amacına uygun şekilde kullanacağım. Güvenlik kurallarına aykırı davrandığım için tarafıma temin edilen bu ekipmanların tahrip olması ya da kaybolması durumunda ortaya çıkacak maddi ve manevi zararın tarafıma ait olduğunu ve ortaya çıkan zararın tarafımdan karşılanacağını biliyorum ve kabul ediyorum.”

Sözleşme tarafima dijital ortamda veriler silinemeyecek veri saklama teknolojik alt yapisi ile iletildi okudum anladim ve kabul ettim.