Bir Hafta Sonu Erciyes'te Bütçemizi Zorlamadan Snowboard Kayak Eğitimi!

Erciyes’te Snowboard Kayak Eğitimi Almak İçin Plan Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Sadece bir hafta sonunuzu ayırarak, üstelik bütçenizi de hiç zorlamadan snowboard kayak eğitimi alıp, temel düzeyde snowboard/kayak öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz ? Hatta daha dönüş yolculuğundayken bir sonraki hafta sonu için de bilet aldıracak bir programımız var. Detaylar için yazıyı okumaya devam etmeniz yeterli 🙂

Başlıklar

 1. Erciyes’te Snowboard Kayak Eğitimi Almak İçin Plan Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
  1. Snowboard Kayak Eğitimi Planı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Snowboard Kayak Eğitimi Planı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Snowboard/Kayak gibi kış sporları çoğunluk tarafından öğrenilmesi zor ve yüksek bütçe gerektiren sporlar olarak görülürler. Ancak kalıpların tam aksine yalnızca hafta sonunuzu ayırarak kış sporlarına merhaba demeniz mümkün. A’dan Z’ye Erciyes Kayak Merkezi’nde bir hafta sonu nasıl geçer beraber planlayalım! Neden Erciyes? diyorsan onunla ilgili yazımızı da ziyaret edebilirsin. Şimdi sırasıyla planlama yaparken neler dikkat etmeliyiz detaylıca görelim.
  • Aktivite dolu tatil planlamaları bireysel olarak hareket etmek istediğinizde biraz tuzlu gelebilir. Ancak gruplara hitap eden paket programlara katılmak sizleri birçok açıdan artıya geçirecektir. Özellikle de konaklamalı paket turlar hem sizi birçok şeyi aynı anda düşünme derdinden kurtaracak, hem de bütçenize dost olacaktır.
  • Bütçenin ciddi bir kısmının konaklama için ayrıldığını hesap edersek dağ konaklamalı programlardansa Erciyes Kayak Merkezi’ne 1 saat uzaklıktaki Kapadokya Bölgesi’nde konaklama yapılan programları tercih etmelisiniz. Bu sayede Kapadokya’nın eşsiz tarihi dokusuna da tanıklık edecek ve snowboard/kayak tatilinizi mini bir kültür tatiliyle de birleştirmiş olacaksınız.
  • Paket programlar ulaşımlı ya da ulaşımsız olabilir. Ulaşımsız hizmet veren programların çoğunda otogar ya da havalimanı transferiniz dahildir. Otobüsle ulaşım sağlayacaksanız yolculuğunuzu Ürgüp Terminali’ne, havayolu ile ulaşım sağlayacaksanız Kayseri Erkilet Havalimanı’na varacak şekilde planlamalısınız.
  • Otele vardıktan sonra toplanma ve dinlenme günü olan ilk günü Kapadokya Bölgesi’nin mistik havasını soluyarak geçirebilirsiniz. Tatiliniz boyunca sizlere eşlik edecek rehberleriniz bu konuda da sizlere yardımcı olacaklardır.
  • Geldik programın yapı taşı olan “snowboard kayak eğitimi” konusuna. Kaldığınız otelden yaklaşık 1 saat süren bir yolculuğun sonunda Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Daha önce hiç snowboard/kayak deneyimlemediyseniz; kayak snowboard ekipmanı, kask, kıyafetler, skipass gibi detaylar sizlere korkutucu gelebilir. Ancak paket programların en güzel tarafı tüm bu maddelerin sizler için düşünülmüş olmasıdır. Kayak ya da snowboard ekipmanınız kask ve kar gözlüğünüz ve pistlerde kullanacağınız skipass biletleriniz snowboard kayak eğitim paketinize dahildir. Kıyafetleri ise dilerseniz gitmeden önce temin edebilir, dilerseniz de rehberlerinizin yönlendirmesiyle Erciyes Kayak Merkezi’nden kiralayabilirsiniz.
  • Peki snowboard kayak eğitimi aldıktan sonra ne kadar zamanda snowboard kayak öğrenebilirim? Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye göre değişse de kesin olan yalnızca bir hafta sonunuzu ayırarak öğrenebileceğiniz. Doğa Sporları Kütüphanesi serimizde de oldukça detaylı bahsetmiştik. Eğitim paketlerinde 4 saat, 6 saat gibi eğitim saatleri belirlenmiş olsa da merak etmeyin, siz temel eğitim seviyenizi tamamlayana kadar sabırla eğitimleriniz devam edecek ve iki günün sonunda kendi kendinize kayıp, sağa sola seyir yapabilecek ve durabilecek seviyeye gelebileceksiniz. Paket programlar dışında kayak merkezlerinde saatlik eğitim ücretlerinin oldukça yüksek olduğunu düşünecek olursak öğrenme garantili bir snowboard kayak eğitim paketi nereden bakarsanız bakın oldukça avantajlı olacaktır.
  • Hep bütçesel avantajlardan bahsetmek olmaz tabi. Şehrin gürültüsü, iş toplantıları, stres, bitmeyen işler derken iki günlük bir kaçamak mental olarak da çok iyi hissettirecektir. Sizinle aynı frekansta insanlarla vakit geçirme fırsatı bulacağınız snowboard kayak eğitim paketleri sportif bir faaliyet olmanın dışında aynı zamanda oldukça da sosyal bir aktivitedir. Dilerseniz eşinizle, dostunuzla arkadaş grubu halinde katılıp grubunuza yeni insanlar katarak ayrılabilir, dilerseniz de yalnız başınıza katılıp tatil sonrasında da görüşecek arkadaşlar edinebilirsiniz. Kim bilir belki de bir sonraki snowboard/kayak tatilinizi birlikte planlarsınız 🙂
  • Özellikle turistik bölgelerde adım başı fotoğraf çekmek için önünüze çıkan şipşakçılarla karşılaşırsınız. Tatildeki anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirmek elbette güzeldir ancak turizm bölgesinin cilvesindendir ki hayli yüksek fiyat isterler. Bu sebeple içinde fotoğraf ve video çekimlerinin de dahil olduğu snowboard kayak eğitim paketleri fazlasıyla caziptir. Snowboard ya da kayak yaptığınız anın  bir fotoğrafı instagramda çok havalı görüneceğinize ve beğeni yağmuruna tutulacağına eminiz.
  • Ayrıca paket programlar devamlılık açısından da teşvik edicidir. Bir sporu öğrendikten sonra unutmamak ve kendinizi geliştirmek için bol bol pratik yapmalısınız. Paket programların hem uygun fiyat avantajı sunması, hem hafta sonu olması ve her hafta devam etmesi hem de sosyal ortamı sayesinde öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için hevesiniz olacaktır.
  Bırakın yeni bir hobi edinmeyi yılda bir kere bile tatil yapmanın lüks haline geldiği günümüzde bu şekilde fırsatlar yakalayabilme  şansınız varsa sakın ola ki geri tepmeyin 🙂 Kendinize en uygun kış sporunu bulmak için, yeni dostluklar edinmek için, yeni bir şehir daha görebilmek için, kışın doğalgaz faturasını değil de geçireceğiniz keyifli hafta sonlarını düşünmek için bundan daha iyi fırsat olmaz. Öyleyse haydi gelin bir hafta sonu Erciyes’te snowboard kayak eğitimi ile snowboard kayak öğrenelim! Bir doğa gününde görüşebilmek dileğiyle.. Doğadayız Ailesi..
  Bu gönderiyi Instagram’da gör

  Türkiyenin En Sosyal Aktivite Tatil Organizasyonu (@dogadayiz)’in paylaştığı bir gönderi

İlgili Yazılar
Whatsapp