HİZMET SÖZLEŞMESİ

HİZMET SÖZLEŞMESİ

 1. İş bu sözleşmede bir tarafta YELLOW TOUR SEYAHAT ACENTASI NO 8513 (Doğadayız Doğa Sporları Tur. Sey. Taş. Org. Tic. Ltd. Şti) (Bu sözleşmede kısaca acenta diye anılacaktır) diğer tarafta ürünü satın alan kişi (katılımcı olarak anılacaktır) arasında yapılmıştır. Bu sözleşmede bahsi geçen şart ve kurallar ürünü satın alan katılımcı ile satın alma sürecinden başlayıp acenta tarafından verilen hizmetin tamamlanmasına kadar arada geçen süreyi kapsar.
 2. Acenta 2017 yılı içerisinde Fethiye Ekstrem 6 gece 7 gündüz programı için Muğla Fethiye Hisarönü bölgesinde bulunan Seden otelde (2 yıldızlı otel) konaklama sağlanacaktır. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 8:00,  çıkış saati 11:00 dir. Katılımcılar otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon ön bildirimi şarttır. 70 TL kişi başı günlük ekstra ödeyerek konaklama yapabilirler. 1 akşam yemeği set menü ve 1 gece konaklamayı kapsar. Bu ekstra konaklama bedelleri alışveriş esnasında alınmamış ise otelde giriş esnasında nakit olarak ödenecektir. Erken giriş konaklamalarından sadece doğadayız paket tur satın alan doğadayız katılımcıları belirlenen fiyatlardan yararlanabilirler.
 3. Acenta 2017 yılı içerisinde Fethiye 7 6 gece 7 gündüz programı için Muğla Fethiye Ovacık bölgesinde bulunan Diana Suit otelde konaklama sağlanacaktır. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 8:00,  çıkış saati 11:00 dir. Katılımcılar otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon ön bildirimi şarttır. 70 TL kişi başı günlük ekstra ödeyerek konaklama yapabilirler. 1 akşam yemeği set menü ve 1 gece konaklamayı kapsar. Bu ekstra konaklama bedelleri alışveriş esnasında alınmamış ise otelde giriş esnasında nakit olarak ödenecektir. Erken giriş konaklamalarından sadece doğadayız paket tur satın alan doğadayız katılımcıları belirlenen fiyatlardan yararlanabilirler.
 4. Acenta 2017 yılı içerisinde Kaş Ekstrem VIP 6 gece 7 gündüz programı için Antalya Kaş bölgesinde bulunan ARPIA OTEL. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 14:00,  çıkış saati 11:00 dir. Katılımcılar otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon ön bildirimi şarttır. 100 TL kişi başı günlük ekstra ödeyerek konaklama yapabilirler. 1 akşam yemeği set menü ve 1 gece konaklamayı kapsar. Bu ekstra konaklama bedelleri alışveriş esnasında alınmamış ise otelde giriş esnasında nakit olarak ödenecektir. Erken giriş konaklamalarından sadece doğadayız paket tur satın alan doğadayız katılımcıları belirlenen fiyatlardan yararlanabilirler.
 5. Acenta 2017 yılı içerisinde Marmaris Ekstrem tatili 6 gece 7 gündüz programı için Marmaris merkez de bulunan Blissbeachhotel de konaklama sağlanacaktır. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 14:00,  çıkış saati 11:00 dir. Katılımcılar otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon ön bildirimi şarttır. 85 TL kişi başı günlük ekstra ödeyerek konaklama yapabilirler. 1 akşam yemeği set menü ve 1 gece konaklamayı kapsar. Bu ekstra konaklama bedelleri alışveriş esnasında alınmamış ise otelde giriş esnasında nakit olarak ödenecektir. Erken giriş konaklamalarından sadece doğadayız paket tur satın alan doğadayız katılımcıları belirlenen fiyatlardan yararlanabilirler.
 6. Acenta 2017 yılı içerisinde ERCİYES SNOWBOARD VEYA KAYAK EĞİTİMİ 2 gece 2 gündüz programı için Ürgüp bölgesinde bulunan TAŞSARAY otelde 1 oda paylaşımlı 2 kişi olacaktır. Satın alınan konaklama tipine göre otellere giriş saaati 14:00 dir. 2 gece otel konaklaması (Cuma ve Cumartesi) Sabah akşam yemekleri otelde acık büfe. Öğle yemeği (kıtır mantı cay veya sucuk ekmek ayran kişibaşı 1 porsiyon) olarak hizmet verilecektir. Uçak ulasımsız kendı aracı ile giriş yapacak kişiler belirtilen otele Cuma günü 14.00 itibari giriş yaparak aksam yemeğinden faydalanabilirler. Otel konaklamasını erkene çekmek ya da uzatmak isteyen katılımcılar günlük kişi başı 100 TL ödemek durumundadırlar. Otel içerisinde ve dışında alınacak içecekler, kişisel harcamalar, board, bot bağlama ve diğer teknik ekipman kira bedeli tüm gün kullanım ücreti, teleferik kullanım ücretleri dahil değildir. Grup liderleri tarafından çekilecek olan fotoğraf ve videolar katılımcılarımıza herhangi bir ücret karşılığı olmaksızın hediye edilecektir. Doğadayız bu fotoğraf ve videoları katılımcılarımız aksini yazılı olarak belirterek tebliğ etmediği takdirde katılımcılar ile paylaşıma ve organizasyonun tanıtımı amacı ile kendi sosyal medya araçları üzerinden reklam tanıtım amacı ile kullanabilme hakkını kendisinde saklı tutar. Doğa olayları ve teknik aksaklıklar çekimleri etkileyebilir bu durumda Doğadayız sorumlu tutulmayacaktır.
 7. FETHİYE EKSTREM 6 GECE 7 GÜNDÜZ AKTİVİTE TATİL PAKETİ

AKTİVİTELER: Oniki adalar tekne turu, jeep safari turu, tüplü dalış, yamaç paraşütü,  dalaman çayı rafting, bungee jumping, ringo rafting(tubing), zipline ve gece eğlencelerinde rehberlik olmak üzere aktiviteler, sabah ve akşam yemekleri açık büfe, öğle yemekleri set menü, otelden aktivite alanına gidiş dönüş transferleri, tüm sigortalar, kullanılacak tüm zorunlu ekipmanlar, eğitmenlik, rehberlik ve liderlik hizmetleri fiyata dahildir. Grup liderleri tarafından çekilecek olan tüm su altı ve üstü fotoğraf ve videolar katılımcılarımıza herhangi bir ücret karşılığı olmaksızın hediye edilecektir. Doğadayız bu fotoğraf ve videoları katılımcılarımız aksini yazılı olarak belirterek tebliğ etmediği takdirde katılımcılar ile paylaşıma ve organizasyonun tanıtımı amacı ile kendi sosyal medya araçları üzerinden reklam tanıtım amacı ile kullanabilme hakkını kendisinde saklı tutar. (yamaç paraşütü,  bungee jumping  foto ve videoları fiyatlara dahil değildir. Katılımcıların alma zorunluluğu yoktur. İstekleri dahilinde hava çekimlerini yapacak pilot rehber yada eğitmenlere sipariş edebilirler.) Bahsi geçen tüm hizmetler katılımcının satın alacağı programa dahildir.

 1. Doğadayız doğa sporları ve aktivite tatil Organizasyonu FETHİYE EKSTREM VE KAŞ EKSTREM VIP, FETHİYE 7, MARMARİS EKSTREM PROGRAMLARI normal bir turdan farklılık gösterir. Bu organizasyona katılabilmek için bir takım ön şartlar mevcuttur. Tüm bu detaylar organizasyonun resmi sitesinde (www.dogadayiz.net) katılım şartları ve kuralları bölümünde yer almaktadır ve katılımcılar organizasyona kayıt olurlarken, tüm detayları bu web sitesinde incelemiş ve kabul etmiş olduklarını  kabul ederler.
 1. Her dönemin başında yapılan hoşgeldiniz toplantısında (info) grup liderleri tarafından kamp kuralları tek tek açıklanır. Bu kurallar grubun mutluluğu adına konulmuş kurallardır. Kamp içerisinde grubun mutluluğu ve huzurunu bozacak ve toplumun örf ve ilkeleri ile değerlerine ters düşecek türden davranışlar ve söylemlerde bulunan katılımcıyı program yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle programdan ihraç edilen kişiye herhangi bir geri ödeme yapılmaz. İhraç etme hakkı kişinin değil kampa katılan katılımcılarının çoğunluğunun vereceği karar birlikteliği ile organizasyonu yöneten organizatörlerin inisiyatifine bağlıdır.
 2. TARİH DEĞİŞİKLİK HAKKI: Katılımcı kampın başlamasına 7 GÜN kalan süreye kadar; kontenjan olması durumunda kamp dönemini tarihini değiştirebilir veya kampa katılım hakkını katılım koşullarına uyan bir başkasına devredebilir. (Bu değişikliklerin e-posta ile veya yazılı olarak bildirilmesi zorunludur. Sözel bildirimin geçerliliği yoktur.) Satın alınan tarihe 7 gün kalan zaman dilimi aşılmışsa eğer, acentanın değişiklik yapmama hakkı saklıdır. Bildirim süresi aşılmışsa katılımcıya ücret iadesi yapılmaz. Kişinin tarih değişikliği yapması durumunda değişiklik yapılan iki dönem arasındaki fiyat farkı kişinin rezervasyon yapmış olduğu tarihteki fiyatlar baz alınarak yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin  bedeli  üzerinden hesaplanarak iki dönem arasındaki farka bakılarak kontenjan olması durumunda  kişinin bu fark bedelini ödemesine istinaden  değişiklik yapılır. Değişiklik yapılmak istenilen dönemin fiyatı satın alınan dönemden düşük ise katılımcıya herhangi bir fiyat farkı ödenmeksizin değişiklik yapılır.
 3. BİR BAŞKASINA HAK DEVRİ: Katılımcı herhangi bir sebeble satın almış olduğu tatili bir başkasına devredebilir. Bu durumda; devredeceği kişinin katılım şartlarına haiz olması gerekmektedir ayrıca devreden kişi bunu acentaya en az 7 gün öncesinden resmi e-posta adresi ile yada yazılı olarak bildirmek durumundadır. Bildirim yapılmaksızın devir yapılamaz bundan dolayı herhangi bir ücret iadesi yapılamaz.
 4. ÖDENEN BEDELİ SAKLI TUTMA HAKKI: Katılımcı herhangi bir nedenle tatilini icra edemeyeceğini 7 günlük bildirim süresini aşılmaksızın acentaya yazılı olarak bildirimde bulunup ödemiş olduğu bedelin daha sonra kullanmak üzre içeride tutma isteğini bildirebilir bu durumda katılımcı doğadayız doğa sporlar tur.ltd şti. bünyesinde sürdürülen tüm aktivitelerde kullanılmak üzre ödemiş olduğu bedelin karşılığı kadar hak sahibi olacaktır.Bu hakkını aynı yıl yada bir sonraki yıl içerisinde kullanmalıdır.Rezervasyon senesinide kapsayacak şekilde 2 yıl içerisinde kullanılmayan ve daha önceden saklı tutulmuş miktarın geri odemesi mümkün değildir kişinin hakkı yanacaktır.
 5. İPTAL İADE: Herhangi bir nedenle iptal ve iadelerde kişiler geçerli olan iptal nedenini belgeli ve yazılı olarak acentaya bildirmek durumundadır (kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm, yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık durumları hamilelik ve benzeri. Kişilerin  eğitim hayatını etkilyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumlar) Bu durumda iptalin tur başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla iade işlemi yapılır. Tur tarihine 7 gün’e kadar %100 iade yapılır. İade talebi şart ve koşullara göre kabul edildikten itibaren 14 iş günü içerisinde ödemeyi yapan kişi hesabına iadesi yapılır. (tüm bu istekler yazılı olarak rezervasyon yapan kişi tarafından bildirilmelidir.)  İptal durumunda kişiler isterlerse tarih değişikliği devir ve içeride saklı tutma hakkını da kullanabilir.
 6. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a dayalı düzenlenen Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin Sözleşmenin Feshi” başlıklı 16. Maddesi ile katılımcının gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedelin  kendisine iade edileceği düzenlenmiştir.
 7. Organizasyonu gerçekleştiren ekibin, beklenilmeyen doğal şartların değişmesi veya Türkiye Cumhuriyeti resmi makam ve kurumların işleyişinin değişmesinden sebeple ortaya çıkabilecek ve buna benzer durumlara istinaden bildirim yapmaksızın Tatil programında ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Doğadayız organizasyonu katılımcı memnuniyetini herşeyin üzerinde tuttuğundan sebeple kişilerin haklarını inciten bir eylem ve art niyet içerisinde davranış göstermemekle yükümlüdür. Kişilerin mutluluğu ve güvenliği etkileyecek sebepler hasıl olduğu takdirde bu durum grup liderleri aracılığı ile tatil sürecinde katılımcılarımızla paylaşılacaktır.
 8. Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara 3.kişilere veye kurumlara yapılmış belgelendirilmiş olanödemeler hariç, eksiksiz olarak iade edilir.
 9. Bu organizasyona, organizasyonun resmi sitesi üzerinden kayıt olunabilir. Katılımcı en geç 3 iş günü içerisinde yine organizasyonun resmi sitesi üzerinde bulunan ilgili banka hesap numaralarına isim, soy isim, ve sistemin verdiği sipariş numarası ile ödeme eft havale yapmalıdır. Kişi almış olduğu banka dekontunu meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk ihtimalini göz önünde bulundurarak programa katılmış olduğu tarihte yanında bulunduracaktır. Katılımcı organizasyonun resmi web sitesi üzerinden yapmış olduğu kayıt ve katılımlarda site içerisinde var olan katılım şartları ve koşulları okumuş ve kabul etmiş varsayılır. Vermiş olduğu bilgilerin eksik yanlış ya da hatalı olmasından sorumludur. Bu ve bunun gibi durumlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve maddi zararlardan katılımcı acentaya karşı sorumludur.
 10. Öğle yemeği aktivite alanında 3+1 set menü,Sabah kahvaltısı açık büfe akşam yemeği açık büfe olarak verilecektir. Açık büfe Çorba Ana ve yardımcı yemekler Salatalar garnitürler ve soguk mezeler meyve çeşitleri ve tatlıdan kahvaltılıklardan oluşacaktır. Set menü ıse 3+1 tabldot şeklinde sunulacaktır.

Bunların dışındaki Soğuk ve sıcak  yerli ve yabancı içecekler ve diğer hizmetler ekstra ücrete tabidir.

 1. Doğadayız ekibi programı tamamen gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 2. Katılımcıların bulundukları şehirden hizmetin verileceği otele ulaşımı kendilerine aittir. Herhangi bir sebeple giriş tarihinde otele giriş yapmayan ve bununla ilgili bildirim yapmayan katılımcının kamp giriş tarihi baz alınarak en geç 24 saat içerisinde giriş yaptığı takdirde hizmet hakkı devam eder ancak 24 saatlik süre aşılmışsa hizmet hakkı düşer. Bilgilendirme yapılmışsa kişi kampa istediği tarihte giriş yapabilir. Ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan program çıkış gününü değiştirmeyecektir. Fiyat olarak da indirim uygulanmaz.
 3. Katılımcılar kayıt esnasında verdiği adres ve telefonların doğru olduğunu ve değişiklikler yazılı olarak bildirilmedikçe geçerli olduğunu kabul ve beyan ederler.
 4. Bazı kamp programlarında kamp süresince ve aktivitelerde çekilen fotoğraflar ve videolar katılımcılarımıza sosyal medya organlarımız aracılığı ile paylaşıma açılacaktır. Bu fotoğrafların çekimi ve katılımcılara temini ile ilgili;

a-Aktivitelerde olası teknik problemlerden dolayı fotoğraf ve video çekimi yapılamaması, o aktivitenin eksik olarak yapıldığı anlamı taşımaz ve katılımcıya herhangi tazminat hakkı doğurmaz. Ancak Doğadayız Organizasyonu bu gibi durumların yaşanmaması için tüm tedbirleri alacak ve aksaklıkları minimumda tutacaktır.

b– Kişilere hediye edilmesi ön görülen fotoğraf ve video çekimleri karşılığında kişilerden herhangi bir ücret talep edilmez (yamaç paraşütü, bungejumping hariç) ve kişiler bu fotoğraf ve videoları Doğadayız Doğa Sporları Organizasyonu sosyal medya hesapları aracılığı ile alabileceklerdir. Doğadayız organizasyonu kendi organizasyonlarında çekilen ve katılımcılara hediye edilen bu fotoğraf ve videolardan bazılarını reklamasyon amaçlı kendi sosyal medya organları ve reklam pazarlarında kullanabileceklerdir. Bundan sebeble katılımcılara herhangi bir şekilde bir tazminat hakkı doğurmaz. Ancak bundan sebeble rahatsızlık duyan herhangi bir katılımcı isteğini yazılı olarak bildirerek tebliğ etmesi durumunda Doğadayız Organizasyonu gerekli yardım hassasiyetinde bulunacaktır.

 1. Doğadayız Doğa Sporları Organizasyonu programlarına katılan her ‘2 katılımcı’ için bir oda tahsis edilecektir. Ancak otelimizde 3 kişilik oda secenekleri de bulunmaktadır. Kişiler isterse kendi arkadas yada aileleri ile 3 kişi olarak yada 4 kişi olarak konaklayabilirler her hangi bir fiyat artış ya da düşüş söz konusu değildir. Bunun dışında ’’ben tek başıma bir odada kalmak istiyorum’’ isteğinde bulunan katılımcılar programı yöneten organizatörlerin gözönünde bulunduracağı müsaitlik durumuna göre katılımcıya bunun mümkün olabileceğini yada olamayacağını sözel olarak bildirirler. Müsaitlik durumuna göre tek başına odada kalan katılımcı organizatörlerin veya grup liderlerinin katılımcıya bildireceği single konaklama fark tutarını otelde konakladığı her gün için turun ilk gününden elden ödemek zorundadır.
 2. Doğadayız paket programları için organizasyonun her aşamasında programlarla ilgili planlama ve uygulama ilkeleri ve bunlarla ilgili ayrıntılar tur organizatörleri tarafından yerine getirilir ve paket programı satın alan katılımcılara önceden resmi web sitesi üzerinden bildirilir. Tüm katılımcılar grup liderleri ve organizatörlerin belirlemiş olduğu plan ve program dahilinde hareket etmek durumundadır. Bunun dışında kalan ve katılımcılardan kaynaklanan her türlü aksaklık ve organizasyonun gidişatını olumsuz yönde etkileyecek durum ve bu gibi durumlardan organizasyon ekibi ve doğadayız grup liderleri sorumlu tutulamaz.
 3. Katılımcının hizmetin kusurlu olduğundan bahisle oteli ya da organizasyonu terk etmesi halinde, kampı terk ettiğini kamp yetkililerine yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde katılımcı kampı terk etmiş sayılır ve hizmeti alıp kullanmış addolunur. Ayrıca katılımcı verilen hizmetten şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.
 4. Kampa katılan katılımcılar imzalamamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitemiz (www.dogadayiz.net) ve ilanlar ile öğrenmiş, Satın alarak kampa bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.
 5. Bu sözleşme 26 maddeden oluşmaktadır. İhtilaf halinde TURSAB TAHKİM KURULU görevli ve yetkilidir. İhtilafın çözümünde TURSAB Çizelgesi kullanılacaktır. Acentenin konuyla ilişkin tutanak ve kayıtları delil olarak dikkate alınacaktır. İşbu hüküm tahkim ve delil anlaşması niteliğindedir. Bununla ilgili her türlü başvurunun kamp döneminin bitim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılması gerekmektedir. Anlaşmazlık halinde Muğla fethiye mahkemeleri yetkilidir.
 6.  Katılım yaş sınırı
  Programlarımıza katılmak için yaş sınırı 14 – 49 yaş aralığıdır. Yaş aralığı dışında kalan kişiler kamp programına katılabilir ancak Rafting, Bungee Jumping, Tüplü Dalış ve Yamaç Paraşütü aktivitelerini yapamazlar. 18 yaş altı kişiler ebeveynlerinin yazılı izniyle programa katılabilir.
  0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz, 7-13 yaş arası çocuklar ile küçük çocukların gözetimi için gelen refakatçilere paket fiyatı üzerinden 300 TL indirim uygulanarak konaklama sağlanabilir. Ancak bu kişiler için ayrı oda tahsis edilememekte olup konaklama aynı odada olacaktır. İndirim uygulanan kişiler aktivitelere katılamaz ve bununla ilgili hak talep edemezler.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER, PAKET PROGRAMI MAKBUZ, DEKONT YADA SATIŞ BİLETİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR.

KATILIMCI KURALLARI VE SÖZLEŞMESİ

Kamp programının sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi ve kampa katılanların güvenliği için, katılımcıların uymakla yükümlü oldukları kurallar vardır. Ayrıca kamp organizasyonunu gerçekleştiren kurumun ve bu organizasyona katılan katılımcıların da bazı hakları vardır.

Geziler ve aktiviteler dışında katılımcılara verilen serbest zamanların sonunda katılımcıların belirtilen noktaya dönmeleri gerekmektedir.

Çevre gezileri ve aktiviteler esnasında izin verilen serbest zamanlar dışında, katılımcıların grubu terk etmemeleri ve verilen zamanlara uymaları gerekmektedir.Katılımcıların kendilerinden kaynaklanan sebeblerle programlarını aksatmaları onlara herhangi bir tazminat hakkı doğurmaz.

Otel içerisinde ve organizasyon süresi boyunca katılımcılar her türlü uyuşturucu madde ve çeşitlerini bulunduramazlar kullanamazlar bundan dolayı ortaya çıkacak her türlü durumdan kendileri sorumlu olduğu gibi gerekli durumlarda  katılımcı kaza sigortalarından da faydalanamayacakları aşikar ve kesindir.

Katılımcılar grubun ve diğer katılımcıların huzurunu bozacak, kamp işleyişini ve programını aksatacak, kamp tesisine ve malzemelerine zarar verecek, kendilerinin ve başkalarının hayatını tehlikeye atacak, kanunlara karşı gelecek, doğaya ve çevreye zarar verecek tutum ve davranışta bulunmaları ve bunlara yol açabilecek derecede aşırı alkol alınması yasaktır.

Ayrıca Kamp tesisine kanunlarca yasak olan keyif verici maddeler getirilmesi ve kamp süresi boyunca kullanılması kesinlikle yasaktır.

Aktiviteler ve geziler esnasında, katılımcıların güvenlik ve emniyet tedbirlerine riayet etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk katılımcıya aittir.

Katılımcıların kamp huzurunu bozacak şekilde hareket etmemeleri ve genel ahlaki kurallar dışında davranışlarda bulunmamaları gerekmektedir.

Katılımcıların, kamp programı esnasında kendilerine tahsis edilen malzeme ve ekipmanları korumaları ve zarar vermemeleri gerekmektedir. Bu malzemelere zarar gelmesi durumunda, o malzemenin bedeli katılımcıdan tazmin edilecektir.

Kampı erken terk etme durumu olanların, çıkışlarını erken yapmaları ve yetkililere bildirmeleri gerekmektedir.

Kamp katılımcılarından, yukarıdaki kurallara uymayanlar hakkında, Kamp Yöneticilerinin ihraç etme hakkı ve yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle kampa katılma hakkını kaybeden veya kamptan ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez.

Organizasyonu gerçekleştiren kurumun, gerekli gördüğü durumlarda kamp programında ekleme ve çıkarma hakkı bulunmaktadır.

Herhangi bir kamp dönemi, afet, savaş vb. olağanüstü mücbir durumlarda gerçekleştirilememesi durumunda, katılım ücretleri ilan edilecek süreler içerisinde katılımcılara eksiksiz olarak iade edilir.

Kaydı kesinleşen katılımcılar, yukarıdaki kuralları, mahfuz hakları ve katılımcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

Fethiye Merkez: Seden Otel, Ovacık mahallesi Ölüdeniz Caddesi 145. Sokak No: 4 Ovacık / Fethiye / Muğla

Fethiye Seden Otel Tel: +90 252 616 64 72

İstanbul Kadıköy Şube: +90 216 336 85 98

Cep Tel: +90 541 336 85 99