Melen Çayı Rafting

Melen Çayı Rafting Program Ayrıntısı
Raftinge katılmak için yüzme biliyor olma şartı aranmaz, sadece aktiviteyi yapmanıza mâni olabilecek bir sağlık probleminiz olmaması aktiviteye katılmak için yeterlidir. Gelirken yanınızda flash bellek, havlu,mayo, terlik getirmeyi unutmayınız.
PROGRAMLAR
07:00 Bakırköy Eski Boyner Yeni Alfemo önünden hareket
07:30 Şişli Cevahir AVM önünden hareket
08:00 Kadıköy evlendirme dairesi hareket
08:30 Pendik köprüsü önünden hareket
10:30 Rafting tesislerine ulaşım
11:30 Güvenlik brifingi teorik ve pratik eğitimler
12:00 Aktivite başlangıcı
13:30 Nehir ortasında aktivite molası
15:00 Aktivite sonu
15.30 Kılık kıyafet değişimi
16:00 Tur sonrası yemek, fotoğraf ve video paylaşımı.
16:30 Geri dönüş
FİYATA DAHİL OLANLAR

  • Tüm ekipmanların kullanımı (raft, kask, kürek, ısıya duyarlı termal kıyafetler ve ayakkabı),
  • Profesyonel rehberlik hizmeti,
  • Rafting aktivitesi ve aktivite boyunca yapılacak olan fotoğraf ve video çekimleri,
  • Tur sonrası yemeği, Mangal da köfte-sucuk-çorba-salata-pilav ve tüm gün alacağınız sıcak içecekler.
  • İstanbul’dan çıkış ve dönüş ana transferleri ve rafting tesisinden başlangıç noktasına ara transferler,(ana transfer ulaşımlı satın alan katılımcılar içindir)
  • Kendi aracı ile gelen katılımcılarımızın çıkış noktasından araçlarının bulunduğu tesise kadar olan ara transfer,
  • Kişiye özel katılımcı sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
İstanbuldan transfer

Rehberlerimiz alanında uzman ( IRF- Uluslararası rafting federasyonu) belgeli eğitimli rehberlerdir.
– Doğadayız Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bir çok doğa sporları organizasyonunu yöneten ve kendi bünyesinde sürdüren bir doğa sporları ve aktivite tatil şirketidir. Aracı bir firma ya da satıcı değildir.
– A-sınıfı turizm seyehat acentasıdır.
– Misafir memnuniyeti ve güvenliği için geliştirilmiş olan iş tecrübesine dayalı yüksek memnuniyet ve güvenlik standartları çerçevesinde aktivite turlarını sürdürmektedir.MELEN ÇAYI HAKKINDA
Melen Çayı Rafting Zorluk seviyesi 3-3+ arasındadır. Parkur uzunluğu 12 km. Aktivite süresi 2 saat 30 dakikadır.
Güne dair genel bilgilendirmenin ardından rafting için gerekli olan ekipmanların verilmesi hazırlıkların tamamlanması ve güvenlik konuşması, teorik, pratik uygulamaların ardından takımlar oluşturulur.
Gün içinde ve tur esnasında sizin için yapılan profesyonel fotoğraf ve video çekimini harici bir bellek(flaş bellek, harici hard disk veya sd card gibi depolama aygıtı) getirmeniz doğrultusunda yemek sırasında aktarım yapılır. (Cep telefonlarına foto ve video yüklenmemektedir.) Dilerseniz fotoğraf ve videolara Doğadayız Facebook sayfamızdan üzerinden de ulaşabilirsiniz.
Yılın her döneminde farklı zorluklara sahip Melen çayının en yüksek su seviyesi yağışlara bağlı olarak ekim ayı ile mayıs ayları arasında gözlemlenmektedir. Zorluk seviyesi 3-3+. Nehir yatağı ve fiziksel yapıdan kaynaklanan eğim ve mevsimsel yüksek su seviyesi göz önüne alındığında katılımcılar için gerçek bir adrenalin ve eğlence imkanı tanır.
İstanbul ve Ankara’dan Melen nehri üst bölgemize 2 saat 30 dakikada ulaşılır.
MELEN ÇAYINA ULAŞIM
Ulaşım isteyen katılımcıların 40 TL ekstra ödemesi gerekmektedir.
Kendi aracıyla gelen katılımcıların ulaşımı:
Düzce ili Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü Doğadayız rafting tesislerinde en geç saat 10:45’te bulunmaları gerekmektedir.Tesis haritası için tıklayınız!
Tarihler

25.02.2017

26.02.2017

04.03.2017

05.03.2017

11.03.2017

12.03.2017

18.03.2017

19.03.2017

25.03.2017

26.03.2017

01.04.2017

02.04.2017

08.04.2017

09.04.2017

15.04.2017

16.04.2017

22.04.2017

23.04.2017

29.04.2017

30.04.2017

06.05.2017

07.05.2017

13.05.2017

14.05.2017

Servis Güzergahı

07:00 Bakırköy Eski Boyner Yeni Alfemo önünden hareket
07:30 Şişli Cevahir AVM önünden hareket
08:00 Kadıköy evlendirme dairesi hareket
08:30 Pendik köprüsü önünden hareket
10:30 Rafting tesislerine ulaşım

İptal İade Koşulları
Bilgi Almak İstiyorum
Sıkça Sorulan Sorular

Rafting nedir, Güvenli midir, Rehberler eğitimli midir?

Cevap: Rafting “raft” adı verilen botlarla, akış hızı yüksek nehirler üzerinde yapılan bir spor. Rafting’de asıl olan içinde bulunduğunuz botu devrilmeden; kürekle yönlendirerek kayalar ve engeller arasından geçirmek. Rafting, 6 ile 8 kişilik takımlar halinde yapılıyor ve başarılı olabilmek için gerçekten bir “takım” olabilmek gerekiyor. Raftı devirmeden macerayı bitirmek için bütün takımın birbiriyle ahenkli kürek sallaması gerekiyor.

Olabilecek bütün güvenlik önlemleri tur öncesinde profesyonel rehberler tarafından alınmaktadır. Katılımcılarımıza kask,kürek ve yüzdürücü yelekler verilmektedir.Tur öncesinde 20dk güvenlik brifingi verilmektedir.

Rafting rehberlerimiz Uluslar Arası Rafting Federasyonu (IRF) belgeli profesyonel rehberler olup ekibin büyük bölümü yaz- kış sezonuna göre Türkiye’nin farklı rafting parkurlarında aktif olarak rafting rehberliği ve nehir keşifleri yapmış kişilerdir.

1.Yüzme bilmeden rafting  yapılabilir mi?

Cevap: Rafting aktivitesinde yüzme bilme şartı aranmamaktadır.Aktivite öncesinde  bedeninize uygun verilen profesyonel yüzdürücü yelekler sizin güvenli bir şekilde su üzerinde durmanızı sağlamaktadır.Profesyonel rehberiniz sizi en kısa sürede botunuza tekrar geri alacaktır.

2.Soğuk havada rafting aktivitesi yapılabilir mi?

Cevap: Düzce Melen Çayı’nda rafting aktivitesi en uygun Şubat ayı ile Haziran ayları arasında yapılmaktadır.Bu aylar arasında rafting yapılırken bedeninize uygun özel neopren kıyafetler verilmektedir ve ayak numaranıza göre neopren ayakkabı verilmektedir.Bunların içerisine pamuklu kıyafetler giymediğinizde sizin vücut ısınızı dengeleyerek keyifli ve eğlenceli bir turu tamamlamış olacaksınız.

3.Katılım yaş aralığı nedir?

Cevap: Düzce Melen Çayı aktivitesinde katılım yaş aralığı güvenlik unsurları göz önünde bulundurularak 14 yaş ile70 yaş arasında olmaktadır.18 yaş altı katılımcılarımız ebeveynlerinin tur öncesinde yazılı izni ile katılımları sağlanmaktadır.

4.Melen Çayı İstanbul ve Ankara’ya ne kadar uzaklıktadır?

Cevap: Melen Çayı rafting aktivitesine İstanbul’dan katılmak için Tesisimizin uzaklığı 200km dir.Zaman olarak ise  2 saat gibi bir sürede tesisimize ulaşmanız mümkündür.Güzargah olarak da TEM otoban yolunu kullanarak Kocaeli,sapanca,Sakarya ve Hendek güzergahını takip etmeleri gerekmektedir.Daha sonrasında Hendek TEM gişelerinden çıkarak E5 üzerinden Ankara istikametinden devam edilmekte.20km sonrasında Gümüşova ilçesi alt geçit den geçildikten sonra 1km sonra Cumayeri sapağından geçilerek Tabelaları da takip ederek Dokuz Değirmen köyü Tahura Park Tesisimize gelmiş olacaksınız.Sitemiz üzerinde de konumu paylaşılmış olup navigasyon ile kolaylıkla bulabilirsiniz..

Ankara’dan katılacak olan katılımcılarımız ise 230Km Tesisimizin uzaklığı 230km dir.Zaman olarak ortalama 2 buçuk saat gibi bir sürede tesisimize ulaşmanız mümkündür.Güzargah olarak da TEM otoban yolunu kullanarak Bolu ve Düzce güzargahını takip ederek Düzce Tem çıkışından çıkarak E5 üzerinden Cumayeri ilçesine ulaşmamız gerekmektedir.Daha sonrasında Tabelaları takip ederek Cumayeri ilçesinin içerisinden geçerek Dokuz değirmen Tahura Park tesisimize ulaşmış olacaksınız.

5.Kredi Kartı,Havale yada elden ödeme yapabilirmiyim?

Cevap: https://dogadayiz.net/melen-cayi-rafting-duzce/ linkini tıklayarak Kredi kartı,havale ve Kadıköy ofisimizi ziyaret ederek rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Grup Katılımlarda rezervasyon oluşturma aşamasında 1 kişilik ödeme yaparak(kaparo) ödemenizi Tesisimize geldiğinize nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

6.Rafting yapmayacak misafirlerimiz Güzel vakit geçirebilir mi?

Cevap: Rafting aktivitesine katılmayacak misafirlerimiz nehrin kenarında bulunan tesisimizde büyükşehir stresinden uzaklaşarak kendilerini suyun ve kuşların seslerine kendilerini bırakabilirler.Tesisimizde farklı farklı türlerde bulunan ağaç türlerinin içerisinde bol oksijene doyacaklardır.Dilerlerse atv araçları ile çevrenin diğer güzelliklerini de görme şansları olmaktadır.Yada ara  transfer araçları ile yakınlarını karadan takip ederek rafting heyecanını uzaktan izleyebilirler.

7.Tur sonrası Duş alma imkanı bulunmakta mıdır?

Cevap:Tur sonrasında çıkış tesisimiz bulunmaktadır.Burada tur sonrası üzerinizi değiştirebileceğiniz duşunuzu alabileceğiniz kabinler bulunmaktadır.Yanınızda havlu,terlik,şampuan,yedek iç çamaşırı getirmeyi unutmayınız.

 

 
 
 
Kampanyalardan yararlanmak istiyorum
Hayır, Teşekkürler.
Bilgileriniz alındı kampanya ve fırsatlardan haberdar olarak hizmetlerimizi daha avantajlı hâle getireceksiniz.
Hemen Abone Ol!
×
×
WordPress Popup Plugin